bilgi@eylulnet.com.tr | Hız Testi
Fiber İnternet Çözümleri

Fiber İnternet Çözümleri

Kablolar kullanılarak internetin daha hızlı şekilde akmasının sağlandığı sistemdir. Daha basit bir ifadeyle fiber internet kabloları daha hızlı bir internet kullanımı sağlar. Bu sistemin birçok faydası olduğu söylenebilir. Örneğin erişim hızını artırarak kullanıcıya daha hızlı bir internet kullanımı sağlar. Şu an için 1000 Mbps hıza ulaşmayı sağlayan bu sistem, Amerika gibi ülkelerde 8000 ve 9000 Mbps gibi rakamlara ulaşabilmektedir.

Bu sistemde telefon hattına ihtiyaç olmadan en hızlı internete bağlanabilirsiniz. Bugüne kadar Türkiye’de Fiber internetin çok verimli olmamasının en büyük sebeplerinden birisi bu sistemin pahalı olmasıdır. Ayrıca Türkiye gibi coğrafi açıdan geniş bir ülkenin internet ağının fiber kablolar aracılığıyla birden değiştirilmesi son derece masraflı olabilir. Özel bir internet şirketi bunun için 1,5 milyar TL’den daha fazla bir yatırım yapmıştır ve bu yatırım şu anki koşullar için düşünülürse ciddi bir risk olarak görülebilir.

Fiber İnternet Çözümü

Kendi internet bağlantınızı Fiber olarak değiştirmek istediğinizde bunun için ilgili firmaya başvuru yapabilir, fiber ağ kurulum için gerekli alt yapı hizmetini alabilirsiniz.

visa